Skip navigation

Special Education Directors List

Special Education Directors List


District Number District Name Special Education Director Address Phone Number /
Email Address
0001-01 AITKIN PUBLIC SCHOOL DISTRICT Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
0001-03 MINNEAPOLIS PUBLIC SCHOOL DIST. Cox, Rochelle Minneapolis Public Schools
1250 West Broadway Avenue
Minneapolis, MN 55411
(612) 668-5401
rochelle.cox@mpls.k12.mn.us
0002-01 HILL CITY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Gilpin, Staci Greenway Public School District
316 Greenway Schools, PO Box 520
Coleraine, MN 55722
(218) 349-8767
sgilpin@isd317.org
0004-01 MCGREGOR PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0006-03 SOUTH ST. PAUL PUBLIC SCHOOL DIST. Tetrick, Kelly South St. Paul Public Schools
104 - 5th Avenue South
South St. Paul, MN 55075
(651) 457-9466
ktetrick@sspps.org
0011-01 ANOKA-HENNEPIN PUBLIC SCHOOL DIST. Peterson, Cherie Anoka-Hennepin ISD #11
2727 North Ferry Street
Anoka, MN 55303
(763) 506-1353
cherie.peterson@anoka.k12.mn.us
0012-01 CENTENNIAL PUBLIC SCHOOL DISTRICT Thacker, Dave Centennial Public Schools
4707 North Road
Circle Pines, MN 55014
(763) 792-5282
dthacker@isd12.org
0013-01 COLUMBIA HEIGHTS PUBLIC SCHOOL DIST Halabi, Nicole Columbia Heights School District
1440 49th Avenue NE
Columbia Heights, MN 55421
(763) 528-4429
halabin@colheights.k12.mn.us
0014-01 FRIDLEY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Lombard, Cathy Fridley School District
6000 West Moore Lake Drive
Fridley, MN 55432
(763) 502-5024
cathy.lombard@fridley.k12.mn.us
0015-01 ST. FRANCIS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Finn, Timothy St. Francis School District
4115 Ambassador Boulevard NW
St. Francis, MN 55070
(763) 753-7046
tim.finn@isd15.org
0016-01 SPRING LAKE PARK PUBLIC SCHOOLS Callahan, Mike Spring Lake Park Public Schools
1415 81st Avenue NE
Spring Lake Park, MN 55432
(763) 600-5080
mcalla@district16.org
0022-01 DETROIT LAKES PUBLIC SCHOOL DIST. Matson, Marcy Detroit Lakes School District
702 Lake Avenue
Detroit Lakes, MN 56501
(218) 847-9271
mmatson@detlakes.k12.mn.us
0023-01 FRAZEE-VERGAS PUBLIC SCHOOL DIST. Skjonsberg, Bardie Frazee Public School District
305 North Lake Street
Frazee, MN 56544
(218) 334-3181
bskjonsberg@frazee.k12.mn.us
0025-01 PINE POINT PUBLIC SCHOOL DISTRICT Malm, Candy PAWN Special Education Cooperative - NJP
P.O. Box 193
Park Rapids, MN 56470
(218) 237-6541
cmalm@parkrapids.k12.mn.us
0031-01 BEMIDJI PUBLIC SCHOOL DISTRICT Hubbard, Stephanie Bemidji School District
502 Minnesota Avenue NW
Bemidji, MN 56601
(218) 333-3100
stephanie_hubbard@bemidji.k12.mn.us
0032-01 BLACKDUCK PUBLIC SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0036-01 KELLIHER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0038-01 RED LAKE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Gulbranson, Linda ISD 38 Red Lake Schools
PO Box 499
Red Lake, MN 56671
(218) 679-3353
lgulbranson@redlake.k12.mn.us
0047-01 SAUK RAPIDS-RICE PUBLIC SCHOOLS Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
0051-01 FOLEY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
0075-01 ST. CLAIR PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fleishmann, Anna Minnesota Valley Education District
PO Box 356, 801 Davis Street
St. Peter, MN 56082
(507) 934-5420
annaf@mnved.org
0077-01 MANKATO PUBLIC SCHOOL DISTRICT White, Stephanie Mankato Area Public Schools
P.O. Box 8741
Mankato, MN 56002
(507) 387-1818
swhite1@isd77.k12.mn.us
0081-01 COMFREY PUBLIC SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0084-01 SLEEPY EYE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
0085-01 SPRINGFIELD PUBLIC SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0088-01 NEW ULM PUBLIC SCHOOL DISTRICT Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
0091-01 BARNUM PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0093-01 CARLTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0094-01 CLOQUET PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0095-01 CROMWELL-WRIGHT PUBLIC SCHOOLS Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0097-01 MOOSE LAKE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0099-01 ESKO PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0100-01 WRENSHALL PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0108-01 CENTRAL PUBLIC SCHOOL DISTRICT Kray, Melanie Central Public School District
531 Morse Street, PO Box 247
Norwood Young America, MN 55368
(952) 467-7174
mkray2@central.k12.mn.us
0110-01 WACONIA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tordoff, Paul Waconia Public School District #110
512 Industrial Boulevard
Waconia, MN 55387
(952) 442-0684
ptordoff@waconia.k12.mn.us
0111-01 WATERTOWN-MAYER PUBLIC SCHOOL DIST. Piersak, Mike Watertown-Mayer Public Schools
313 Angel Avenue NW
Watertown, MN 55388
(952) 955-0207
michael.piersak@wm.k12.mn.us
0112-01 EASTERN CARVER COUNTY PUBLIC SCHOOL Pingry-Kile, Laura Eastern Carver County Public School
11 Peavey Road
Chaska, MN 55318
(952) 556-6171
pingry-kilel@district112.org
0113-01 WALKER-HACKENSACK-AKELEY SCHL. DIST Malm, Candy PAWN Special Education Cooperative - NJP
P.O. Box 193
Park Rapids, MN 56470
(218) 237-6541
cmalm@parkrapids.k12.mn.us
0115-01 CASS LAKE-BENA PUBLIC SCHOOLS Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0116-01 PILLAGER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
0118-01 NORTHLAND COMMUNITY SCHOOLS Gilpin, Staci Greenway Public School District
316 Greenway Schools, PO Box 520
Coleraine, MN 55722
(218) 349-8767
sgilpin@isd317.org
0129-01 MONTEVIDEO PUBLIC SCHOOL DISTRICT Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0138-01 NORTH BRANCH PUBLIC SCHOOLS Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
0139-01 RUSH CITY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
0146-01 BARNESVILLE PUBLIC SCHOOL DIST. Altmann Bergseth, Norma Lake Agassiz Special Education Cooperative
P.O. Box 209
Audubon, MN 56511
(218) 439-6876
njab@lpa.k12.mn.us
0150-01 HAWLEY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Altmann Bergseth, Norma Lake Agassiz Special Education Cooperative
P.O. Box 209
Audubon, MN 56511
(218) 439-6876
njab@lpa.k12.mn.us
0152-01 MOORHEAD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Skarvold, Jill Moorhead Public Schools
2410 14th Street S.
Moorhead, MN 56560
(218) 284-3715
jskarvold@moorhead.k12.mn.us
0160-70 MINNESOTA STATE ACADEMIES Harper, Brad Minnesota State Academies
615 Olof Hanson Drive
Faribault, MN 55021
(507) 384-6601
brad.harper@msa.state.mn.us
0162-01 BAGLEY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0166-01 COOK COUNTY PUBLIC SCHOOLS Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
0173-01 MOUNTAIN LAKE PUBLIC SCHOOLS McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0177-01 WINDOM PUBLIC SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0181-01 BRAINERD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
0182-01 CROSBY-IRONTON PUBLIC SCHOOL DIST. Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
0186-01 PEQUOT LAKES PUBLIC SCHOOLS Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
0191-01 BURNSVILLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Corbey, Stephanie Diamondhead Education Center
100 River Ridge Court
Burnsville, MN 55337
(952) 707-6261
scorbey@burnsville.k12.mn.us
0192-01 FARMINGTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nohr Schulz, Carla Farmington School District
510 Walnut Street
Farmington, MN 55024
(651) 463-5020
cschulz@farmington.k12.mn.us
0194-01 LAKEVILLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Ouillette, Renae Lakeville School District
8670 - 210th Street West
Lakeville, MN 55044
(952) 232-2017
renae.ouillette@isd194.org
0195-01 RANDOLPH PUBLIC SCHOOL DISTRICT Green, Richard Randolph Area Schools
29110 Davison Avenue, P.O. Box 38
Randolph, MN 55065
(507) 645-7409
greenr@district195.org
0196-01 ROSEMOUNT-APPLE VALLEY-EAGAN Kreger, Mary Rosemount School District
3455 153rd Street West
Rosemount, MN 55068
(651) 423-7629
mary.kreger@district196.org
0197-01 WEST ST. PAUL-MENDOTA HTS.-EAGAN Doud, Marcy West St. Paul - Mendota Hgts. - Eagan
1897 Delaware Avenue
West St. Paul, MN 55118
(651) 403-7004
marcy.doud@isd197.org
0199-01 INVER GROVE HEIGHTS SCHOOLS Garrison, Mary Inver Grove Heights Community Schools
2990 80TH ST. E.
Inver Grove Heights, MN 55076
(651) 306-7827
garrisom@invergrove.k12.mn.us
0200-01 HASTINGS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Haveman, Dave Hastings Public Schools
1000 West 11th Street
Hastings, MN 55033
(651) 480-7008
dhaveman@hastings.k12.mn.us
0203-01 HAYFIELD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
0204-01 KASSON-MANTORVILLE SCHOOL DISTRICT Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
0206-01 ALEXANDRIA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Vaadeland, Bob Runestone Area Education District
1410 South McKay Avenue, Suite 201, PO Box 308
Alexandria, MN 56308
(320) 815-8910
bvaadela@alexandria.k12.mn.us
0213-01 OSAKIS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Vaadeland, Bob Runestone Area Education District
1410 South McKay Avenue, Suite 201, PO Box 308
Alexandria, MN 56308
(320) 815-8910
bvaadela@alexandria.k12.mn.us
0227-01 CHATFIELD PUBLIC SCHOOLS Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
0229-01 LANESBORO PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
0238-01 MABEL-CANTON PUBLIC SCHOOL DIST. Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
0239-01 RUSHFORD-PETERSON PUBLIC SCHOOLS Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
0241-01 ALBERT LEA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Kloeckl, Sarah Brookside Education Center
211 West Richway Drive
Albert Lea, MN 56007
(507) 379-4824
sarah.kloeckl@alschools.org
0242-01 ALDEN-CONGER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tolzmann, Kris Southern MN Special Services Cooperative
126 Higbie Avenue East, PO Box 68
Minnesota Lake, MN 56088
(507) 462-3137
ktolzmann@usc.k12.mn.us
0252-01 CANNON FALLS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Johnson, Cherie Goodhue County Education District
601 Buchanan Street
Red Wing, MN 55066
(651) 388-4441
cjohnson@gced.k12.mn.us
0253-01 GOODHUE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Johnson, Cherie Goodhue County Education District
601 Buchanan Street
Red Wing, MN 55066
(651) 388-4441
cjohnson@gced.k12.mn.us
0255-01 PINE ISLAND PUBLIC SCHOOL DIST. Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
0256-01 RED WING PUBLIC SCHOOL DISTRICT Johnson, Cherie Goodhue County Education District
601 Buchanan Street
Red Wing, MN 55066
(651) 388-4441
cjohnson@gced.k12.mn.us
0261-01 ASHBY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0264-01 HERMAN-NORCROSS SCHOOL DISTRICT Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
0270-01 HOPKINS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Gardner, Linda Hopkins School District
1001 State Highway 7
Hopkins, MN 55305
(952) 988-4041
linda_gardner@hopkinsschools.org
0271-01 BLOOMINGTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Melbye, Eric Bloomington School District
1350 West 106th Street - Door C
Bloomington, MN 55431
(952) 681-6503
emelbye@bloomington.k12.mn.us
0272-01 EDEN PRAIRIE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Clair, Tricia Eden Prairie School District
8100 School Road
Eden Prairie, MN 55344
(952) 975-7041
pclair@edenpr.org
0273-01 EDINA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Jorgensen, Jeff Edina Administrative Offices
5701 Normandale Road
Edina, MN 55424
(952) 848-4899
jeff.jorgensen@edinaschools.org
0276-01 MINNETONKA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Anderson, Deb Minnetonka School District
5621 County Road 101
Minnetonka, MN 55345
(952) 401-5017
debra.anderson@minnetonka.k12.mn.us
0277-01 WESTONKA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Boo, Meredith Education Service Center Special Ed
5901 Sunnyfield Road East
Minnetrista, MN 55364
(952) 491-8031
boom@westonka.k12.mn.us
0278-01 ORONO PUBLIC SCHOOL DISTRICT Flesher, Kristine Orono Public School District
685 Old Crystal Bay Road North
Long Lake, MN 55356
(952) 449-8370
kflesher@orono.k12.mn.us
0279-01 OSSEO PUBLIC SCHOOL DISTRICT Emmons, Kate Osseo School District
11200 - 93rd Avenue
Maple Grove, MN 55369
(763) 391-7255
emmonsk@district279.org
0280-01 RICHFIELD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Clarkson, Mary Richfield School District
7001 Harriet Avenue South
Richfield, MN 55423
(612) 798-6041
mary.clarkson@richfield.k12.mn.us
0281-01 ROBBINSDALE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Hughes, Tricia Education Service Center
4148 Winnetka Avenue North
New Hope, MN 55427
(763) 504-7985
tricia_hughes@rdale.org
0282-01 ST. ANTHONY-NEW BRIGHTON SCHOOLS Dunaski, Michelle St. Anthony-New Brighton Schools
3003 - 33rd Avenue NE
St. Anthony, MN 55418
(612) 706-1126
mdunaski@stanthony.k12.mn.us
0283-01 ST. LOUIS PARK PUBLIC SCHOOL DIST. Reynolds, Tami St. Louis Park Public Schools
6425 West 33rd Street
St. Louis Park, MN 55426
(952) 928-6068
reynolds.tami@slpschools.org
0284-01 WAYZATA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fildes, Lori Wayzata Public Schools
305 Vicksburg Lane
Plymouth, MN 55447
(763) 745-5040
lori.fildes@wayzata.k12.mn.us
0286-01 BROOKLYN CENTER SCHOOL DISTRICT Graham, Corinne Brooklyn Center Schools District 286
6500 Humboldt Ave N
Brooklyn Center, MN 55430
(763) 561-4480
cgraham@brookcntr.k12.mn.us
0287-06 INTERMEDIATE SCHOOL DISTRICT 287 McIntyre, Jennifer Intermediate School District 287
1820 Xenium Lane North
Plymouth, MN 55441
(763) 550-7220
jjmcintyre@district287.org
0294-01 HOUSTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
0297-01 SPRING GROVE SCHOOL DISTRICT Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
0299-01 CALEDONIA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
0300-01 LA CRESCENT-HOKAH SCHOOL DISTRICT Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
0306-01 LAPORTE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0308-01 NEVIS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Malm, Candy PAWN Special Education Cooperative - NJP
P.O. Box 193
Park Rapids, MN 56470
(218) 237-6541
cmalm@parkrapids.k12.mn.us
0309-01 PARK RAPIDS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Malm, Candy PAWN Special Education Cooperative - NJP
P.O. Box 193
Park Rapids, MN 56470
(218) 237-6541
cmalm@parkrapids.k12.mn.us
0314-01 BRAHAM PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0316-01 GREENWAY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Gilpin, Staci Greenway Public School District
316 Greenway Schools, PO Box 520
Coleraine, MN 55722
(218) 349-8767
sgilpin@isd317.org
0317-01 DEER RIVER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Gilpin, Staci Greenway Public School District
316 Greenway Schools, PO Box 520
Coleraine, MN 55722
(218) 349-8767
sgilpin@isd317.org
0318-01 GRAND RAPIDS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Labernik, Jody Grand Rapids Public School District
820 Northwest First Ave
Grand Rapids, MN 55744
(218) 327-5817
jlabernik@isd318.org
0319-01 NASHWAUK-KEEWATIN SCHOOL DISTRICT Gilpin, Staci Greenway Public School District
316 Greenway Schools, PO Box 520
Coleraine, MN 55722
(218) 349-8767
sgilpin@isd317.org
0330-01 HERON LAKE-OKABENA SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0332-01 MORA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0333-01 OGILVIE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0345-01 NEW LONDON-SPICER SCHOOL DISTRICT Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0347-01 WILLMAR PUBLIC SCHOOL DISTRICT Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0356-01 LANCASTER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
0361-01 INTERNATIONAL FALLS SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
0362-01 LITTLEFORK-BIG FALLS SCHOOL DIST. Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0363-01 SOUTH KOOCHICHING SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0378-01 DAWSON-BOYD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Loe, Cindy Minnesota River Valley Education District
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
0381-01 LAKE SUPERIOR PUBLIC SCHOOL DIST. Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0382-52 NW REGION INTERDISTRICT COUNCIL Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
0390-01 LAKE OF THE WOODS SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0391-01 CLEVELAND PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fleishmann, Anna Minnesota Valley Education District
PO Box 356, 801 Davis Street
St. Peter, MN 56082
(507) 934-5420
annaf@mnved.org
0397-52 LAKE AGASSIZ SPECIAL ED. COOP. Altmann Bergseth, Norma Lake Agassiz Special Education Cooperative
P.O. Box 209
Audubon, MN 56511
(218) 439-6876
njab@lpa.k12.mn.us
0398-52 MIDWEST SPECIAL EDUCATION COOP. Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
0402-01 HENDRICKS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0403-01 IVANHOE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0404-01 LAKE BENTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0413-01 MARSHALL PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0414-01 MINNEOTA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0415-01 LYND PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0423-01 HUTCHINSON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Kraft, Lisa Hutchinson School District
30 Glen St. N
Hutchinson, MN 55350
(320) 234-2618
lisa.kraft@hutch.k12.mn.us
0424-01 LESTER PRAIRIE PUBLIC SCHOOL DIST. Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0432-01 MAHNOMEN PUBLIC SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0435-01 WAUBUN-OGEMA-WHITE EARTH PUBLIC SCH Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
0441-01 MARSHALL COUNTY CENTRAL SCHOOLS Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
0447-01 GRYGLA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
0458-01 TRUMAN PUBLIC SCHOOL DISTRICT Mittelstadt, Sarah Southern Plains Education Cooperative
201 East 3rd Street
Fairmont, MN 56031
(507) 238-1472
sarah.mittelstadt@southernplainsedcoop.org
0463-01 EDEN VALLEY-WATKINS SCHOOL DISTRICT Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0465-01 LITCHFIELD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
0466-01 DASSEL-COKATO PUBLIC SCHOOL DIST. Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
0473-01 ISLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0477-01 PRINCETON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0480-01 ONAMIA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Busacker, Suzanne Mid State Education District
14713 Clover Glen Lane
Little Falls, MN 56345
(320) 631-2515
sbusacker@midstate.k12.mn.us
0482-01 LITTLE FALLS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Dunlap, Mark Little Falls Community School District
1001 Fifth Avenue SE
Little Falls, MN 56345
(320) 632-2007
mdunlap@lfalls.k12.mn.us
0484-01 PIERZ PUBLIC SCHOOL DISTRICT Busacker, Suzanne Mid State Education District
14713 Clover Glen Lane
Little Falls, MN 56345
(320) 631-2515
sbusacker@midstate.k12.mn.us
0485-01 ROYALTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Busacker, Suzanne Mid State Education District
14713 Clover Glen Lane
Little Falls, MN 56345
(320) 631-2515
sbusacker@midstate.k12.mn.us
0486-01 SWANVILLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Busacker, Suzanne Mid State Education District
14713 Clover Glen Lane
Little Falls, MN 56345
(320) 631-2515
sbusacker@midstate.k12.mn.us
0487-01 UPSALA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Busacker, Suzanne Mid State Education District
14713 Clover Glen Lane
Little Falls, MN 56345
(320) 631-2515
sbusacker@midstate.k12.mn.us
0492-01 AUSTIN PUBLIC SCHOOL DISTRICT Willrodt, Sheri Austin School District
401 3rd Avenue NW
Austin, MN 55912
(507) 460-1917
sheri.willrodt@austin.k12.mn.us
0495-01 GRAND MEADOW PUBLIC SCHOOL DISTRICT Armagost, Dan Southern MN Education Consortium
710 Fourth Avenue NE
Grand Meadow, MN 55936
(507) 438-5397
darmagost@smec.k12.mn.us
0497-01 LYLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Armagost, Dan Southern MN Education Consortium
710 Fourth Avenue NE
Grand Meadow, MN 55936
(507) 438-5397
darmagost@smec.k12.mn.us
0499-01 LEROY-OSTRANDER PUBLIC SCHOOLS Armagost, Dan Southern MN Education Consortium
710 Fourth Avenue NE
Grand Meadow, MN 55936
(507) 438-5397
darmagost@smec.k12.mn.us
0500-01 SOUTHLAND PUBLIC SCHOOL DISTRICT Armagost, Dan Southern MN Education Consortium
710 Fourth Avenue NE
Grand Meadow, MN 55936
(507) 438-5397
darmagost@smec.k12.mn.us
0505-01 FULDA PUBLIC SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0507-01 NICOLLET PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fleishmann, Anna Minnesota Valley Education District
PO Box 356, 801 Davis Street
St. Peter, MN 56082
(507) 934-5420
annaf@mnved.org
0508-01 ST. PETER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fleishmann, Anna Minnesota Valley Education District
PO Box 356, 801 Davis Street
St. Peter, MN 56082
(507) 934-5420
annaf@mnved.org
0511-01 ADRIAN PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0514-01 ELLSWORTH PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0518-01 WORTHINGTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0531-01 BYRON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
0533-01 DOVER-EYOTA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
0534-01 STEWARTVILLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
0535-01 ROCHESTER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bollesen, Karla Edison Building
615 SW Seventh Street
Rochester, MN 55902
(507) 328-4310
kabollesen@rochester.k12.mn.us
0542-01 BATTLE LAKE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0544-01 FERGUS FALLS PUBLIC SCHOOL DISTRICT Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0545-01 HENNING PUBLIC SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0547-01 PARKERS PRAIRIE PUBLIC SCHOOL DIST. Vaadeland, Bob Runestone Area Education District
1410 South McKay Avenue, Suite 201, PO Box 308
Alexandria, MN 56308
(320) 815-8910
bvaadela@alexandria.k12.mn.us
0548-01 PELICAN RAPIDS PUBLIC SCHOOL DIST. Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0549-01 PERHAM-DENT PUBLIC SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0550-01 UNDERWOOD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0553-01 NEW YORK MILLS PUBLIC SCHOOL DIST. Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0561-01 GOODRIDGE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
0564-01 THIEF RIVER FALLS SCHOOL DISTRICT Johnson, Kim Thief River Falls
230 South Labree Avenue
Thief River Falls, MN 56701
(218) 681-8711
kejohnson@trf.k12.mn.us
0577-01 WILLOW RIVER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0578-01 PINE CITY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
0581-01 EDGERTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0592-01 CLIMAX-SHELLY PUBLIC SCHOOLS Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
0593-01 CROOKSTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stronstad, Kathryn Crookston Public Schools
402 Fisher Avenue, Suite 593
Crookston, MN 56716
(218) 281-5313
kathrynstronstad@isd593.org
0595-01 EAST GRAND FORKS PUBLIC SCHOOL DIST Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
0599-01 FERTILE-BELTRAMI SCHOOL DISTRICT Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
0600-01 FISHER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
0601-01 FOSSTON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
0621-01 MOUNDS VIEW PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bettenburg, Ann Mounds View School District
350 Highway 96 W
Shoreview, MN 55126
(651) 621-6048
ann.bettenburg@moundsviewschools.org
0622-01 NORTH ST PAUL-MAPLEWOOD OAKDALE DIS McIntyre, Cory District Education Center
2520 East 12th Avenue
North St. Paul, MN 55109
(651) 748-7452
cmcintyre@isd622.org
0623-01 ROSEVILLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Sonenblum, Chris District Center
1251 West County Road B2
Roseville, MN 55113
(651) 635-1608
chris.sonenblum@isd623.org
0624-01 WHITE BEAR LAKE SCHOOL DISTRICT Daniels, Kathleen White Bear Lake School District
4855 Bloom Avenue
White Bear Lake, MN 55110
(651) 407-7552
kathleen.daniels@isd624.org
0625-01 ST. PAUL PUBLIC SCHOOL DISTRICT Keenan, Elizabeth St. Paul School District
360 Colborne Street
St. Paul, MN 55102
(651) 767-8330
elizabeth.keenan@spps.org
0630-01 RED LAKE FALLS PUBLIC SCHOOL DIST. Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
0635-01 MILROY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0640-01 WABASSO PUBLIC SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
0656-01 FARIBAULT PUBLIC SCHOOL DISTRICT Hall, Cheryl Faribault Public Schools
2800 1st Ave NW, Suite 1, PO Box 618
Faribault, MN 55021
(507) 333-6002
chall@faribault.k12.mn.us
0659-01 NORTHFIELD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Hall, Cheryl Northfield Public Schools
201 Orchard Street South
Northfield, MN 55057
(507) 645-3441
cheryl.hall@nfld.k12.mn.us
0671-01 HILLS-BEAVER CREEK SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0676-01 BADGER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
0682-01 ROSEAU PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nelson, Tammie Roseau Public School District
509 Third Street NE
Roseau, MN 56751
(218) 463-3776
tammie_nelson@roseau.k12.mn.us
0690-01 WARROAD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Nelson, Tammie Warroad ISD 690
510 Cedar Avenue
Warroad, MN 56763
(218) 386-1776
tammie_nelson@warroad.k12.mn.us
0695-01 CHISHOLM PUBLIC SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
0696-01 ELY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
0698-01 FLOODWOOD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Gilpin, Staci Greenway Public School District
316 Greenway Schools, PO Box 520
Coleraine, MN 55722
(218) 349-8767
sgilpin@isd317.org
0700-01 HERMANTOWN PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0701-01 HIBBING PUBLIC SCHOOL DISTRICT Lutzka, Nathan Hibbing High School
800 East 21st Street, Room 104
Hibbing, MN 55746
(218) 208-0855
nathlutz@hibbing.k12.mn.us
0704-01 PROCTOR PUBLIC SCHOOL DISTRICT Tryggestad, Cathy Northern Lights Special Education Coop. - NJP
302 14th Street
Cloquet, MN 55720
(218) 879-1283
ctryggestad@nlsec.k12.mn.us
0706-01 VIRGINIA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
0707-01 NETT LAKE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
0709-01 DULUTH PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fredrickson, Laura Central Administration Building
215 North First Avenue East
Duluth, MN 55802
(218) 336-8741
laura.fredrickson@isd709.org
0712-01 MOUNTAIN IRON-BUHL SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
0716-01 BELLE PLAINE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Williams, Chad Belle Plaine Public Schools
130 South Willow Street
Belle Plaine, MN 56011
(952) 873-2400
cwilliams@belleplaine.k12.mn.us
0717-01 JORDAN PUBLIC SCHOOL DISTRICT Williams, Chad Belle Plaine Public Schools
130 South Willow Street
Belle Plaine, MN 56011
(952) 873-2400
cwilliams@belleplaine.k12.mn.us
0719-01 PRIOR LAKE-SAVAGE AREA SCHOOLS Kern, Doug Prior Lake-Savage School District
4540 Tower Street SE
Prior Lake, MN 55372
(952) 226-0033
dkern@priorlake-savage.k12.mn.us
0720-01 SHAKOPEE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Menden, Julie Shakopee School District
505 South Holmes Street
Shakopee, MN 55379
(952) 496-5066
jmenden@shakopee.k12.mn.us
0721-01 NEW PRAGUE AREA SCHOOLS Buthe, Tony New Prague District Special Services
415 First Avenue NW
New Prague, MN 56071
(952) 758-1767
tbuthe@np.k12.mn.us
0726-01 BECKER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Records, Nan Sherburne/Northern Wright SpEd Coop. FH
302 Washington Street
Monticello, MN 55362
(763) 272-2051
nan.records@monticello.k12.mn.us
0727-01 BIG LAKE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Records, Nan Sherburne/Northern Wright SpEd Coop. FH
302 Washington Street
Monticello, MN 55362
(763) 272-2051
nan.records@monticello.k12.mn.us
0728-01 ELK RIVER PUBLIC SCHOOL DISTRICT Arnott, Lora Elk River Area Schools
815 Highway 10
Elk River, MN 55330
(763) 241-3557
lora.arnott@elkriver.k12.mn.us
0738-01 HOLDINGFORD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
0739-01 KIMBALL PUBLIC SCHOOL DISTRICT Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
0740-01 MELROSE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fevig, Laurie West Central Education District
903 State Road
Sauk Centre, MN 56378
(320) 352-2284
lfevig@wced6026.com
0741-01 PAYNESVILLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fevig, Laurie West Central Education District
903 State Road
Sauk Centre, MN 56378
(320) 352-2284
lfevig@wced6026.com
0742-01 ST. CLOUD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Popp, Patty St. Cloud School District
1000 44th Avenue N, Suite 100
St. Cloud, MN 56303
(320) 202-6800
patty.popp@isd742.org
0743-01 SAUK CENTRE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fevig, Laurie West Central Education District
903 State Road
Sauk Centre, MN 56378
(320) 352-2284
lfevig@wced6026.com
0745-01 ALBANY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Fevig, Laurie West Central Education District
903 State Road
Sauk Centre, MN 56378
(320) 352-2284
lfevig@wced6026.com
0748-01 SARTELL-ST. STEPHEN SCHOOL DISTRICT Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
0750-01 ROCORI PUBLIC SCHOOL DISTRICT Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
0756-01 BLOOMING PRAIRIE PUBLIC SCHOOL DIST Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
0761-01 OWATONNA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Krug, Mark Owatonna School District
515 West Bridge Street
Owatonna, MN 55060
(507) 444-8604
mkrug@owatonna.k12.mn.us
0763-01 MEDFORD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Krug, Mark Owatonna School District
515 West Bridge Street
Owatonna, MN 55060
(507) 444-8604
mkrug@owatonna.k12.mn.us
0768-01 HANCOCK PUBLIC SCHOOL DISTRICT Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
0771-01 CHOKIO-ALBERTA PUBLIC SCHOOL DIST. Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
0775-01 KERKHOVEN-MURDOCK-SUNBURG Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0777-01 BENSON PUBLIC SCHOOL DISTRICT Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0786-01 BERTHA-HEWITT PUBLIC SCHOOL DIST. Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0787-01 BROWERVILLE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0801-01 BROWNS VALLEY PUBLIC SCHOOL DIST. Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
0803-01 WHEATON AREA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
0811-01 WABASHA-KELLOGG PUBLIC SCHOOL DIST. Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
0813-01 LAKE CITY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
0815-02 PRINSBURG PUBLIC SCHOOL DISTRICT Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
0818-01 VERNDALE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0820-01 SEBEKA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0821-01 MENAHGA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
0829-01 WASECA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Ladwig, Julie Waseca Public School District
501 East Elm Avenue
Waseca, MN 56093
(507) 835-5046
ladj@waseca.k12.mn.us
0831-01 FOREST LAKE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Lessman, Kelly Forest Lake School District
6100 North 210th Street
Forest Lake, MN 55025
(651) 982-8129
klessman@flaschools.org
0832-01 MAHTOMEDI PUBLIC SCHOOL DISTRICT Viker, Lynne Mahtomedi District Office
1520 Mahtomedi Avenue
Mahtomedi, MN 55115
(651) 407-2013
lynne.viker@mahtomedi.k12.mn.us
0833-01 SOUTH WASHINGTON COUNTY SCHOOL DIST Witherspoon, Kevin South Washington County School District
7362 East Point Douglas Road South
Cottage Grove, MN 55016
(651) 458-6102
kwithers@sowashco.k12.mn.us
0834-01 STILLWATER AREA PUBLIC SCHOOL DIST. Lee, Paul Stillwater Area Schools
1875 South Greeley Street
Stillwater, MN 55082
(651) 351-8381
leep@stillwater.k12.mn.us
0836-01 BUTTERFIELD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
0837-01 MADELIA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
0840-01 ST. JAMES PUBLIC SCHOOL DISTRICT Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
0846-01 BRECKENRIDGE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0850-01 ROTHSAY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0852-01 CAMPBELL-TINTAH PUBLIC SCHOOL DIST. Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0857-01 LEWISTON-ALTURA PUBLIC SCHOOL DIST. Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
0858-01 ST. CHARLES PUBLIC SCHOOL DISTRICT Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
0861-01 WINONA AREA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Adams, Amy Winona Area Public Schools
903 Gilmore Avenue
Winona, MN 55987
(507) 494-0841
amy.adams@winona.k12.mn.us
0870-52 SOUTHERN MINN. SPECIAL SERVICE COOP Tolzmann, Kris Southern MN Special Services Cooperative
126 Higbie Avenue East, PO Box 68
Minnesota Lake, MN 56088
(507) 462-3137
ktolzmann@usc.k12.mn.us
0876-01 ANNANDALE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
0877-01 BUFFALO-HANOVER-MONTROSE PUBLIC SCH Kieffer, Joy Discovery Building
214 First Avenue NE
Buffalo, MN 55313
(763) 682-8721
jkieffer@bhmschools.org
0879-01 DELANO PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
0881-01 MAPLE LAKE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
0882-01 MONTICELLO PUBLIC SCHOOL DISTRICT Records, Nan Sherburne/Northern Wright SpEd Coop. FH
302 Washington Street
Monticello, MN 55362
(763) 272-2051
nan.records@monticello.k12.mn.us
0883-01 ROCKFORD PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
0885-01 ST. MICHAEL-ALBERTVILLE SCHOOL DIST Records, Nan Sherburne/Northern Wright SpEd Coop. FH
302 Washington Street
Monticello, MN 55362
(763) 272-2051
nan.records@monticello.k12.mn.us
0891-01 CANBY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
0911-01 CAMBRIDGE-ISANTI PUBLIC SCHOOL DIST Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0912-01 MILACA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0914-01 ULEN-HITTERDAL PUBLIC SCHOOL DIST Altmann Bergseth, Norma Lake Agassiz Special Education Cooperative
P.O. Box 209
Audubon, MN 56511
(218) 439-6876
njab@lpa.k12.mn.us
0915-52 SOUTHERN PLAINS EDUCATION COOP. Mittelstadt, Sarah Southern Plains Education Cooperative
201 East 3rd Street
Fairmont, MN 56031
(507) 238-1472
sarah.mittelstadt@southernplainsedcoop.org
0916-06 NORTHEAST METRO 916 Naidicz, Dan NE Metro Intermediate School District 916
2540 East County Road F
White Bear Lake, MN 55110
(651) 415-5658
daniel.naidicz@nemetro.k12.mn.us
0917-06 INTERMEDIATE SCHOOL DISTRICT 917 Schaller, Melissa Intermediate School District 917
1300 - 145th Street East
Rosemount, MN 55068
(651) 423-8204
melissa.schaller@isd917.k12.mn.us
0920-83 REGION 11-METRO EDUC. SERVICE UNIT Aasan, Ingrid Metro ECSU
Country Financial Bldg., 2 PineTree Dr, Ste 101
Arden Hills, MN 55112
(612) 638-1517
ingrid.aasan@metroecsu.org
0922-83 REGION 9-SOUTH CENTRAL SERVICE COOP Martisko, Les S. Central MN Service Co.
2075 Lookout Drive
North Mankato, MN 56003
(507) 389-1425
lmartisko@mnscsc.org
0923-83 REGION 7-RESOURCE TRNG AND SOLUTION Cavanna, Robert C. Resource Training & Solutions
137 23rd Street South
Sartell, MN 56377
(320) 255-3236
rcavanna@resourcetraining.com
0924-83 REGION 5-NATIONAL JOINT POWERS Ruprecht, Mary North Central Service Cooperative
200 First Street NE
Staples, MN 56479
(763) 689-1616
mary.ruprecht@njpacoop.org
0926-83 REGION 4-LAKES COUNTRY SERVICE COOP Kovash, Jeremy Lakes Country Service Coop
1001 East Mount Faith
Fergus Falls, MN 56537
(218) 739-3273
jkovash@lcsc.org
0927-83 REGION 3 - NORTHEAST SERVICE COOP Lutzka, Nathan Northeast MN Service Cooperative
5525 Emerald Avenue
Mountain Iron, MN 55768
(218) 741-0750
paulb@nesc.k12.mn.us
0928-83 REGION 1 AND 2-NORTHWEST SVC. COOP Styrwoll, Lloyd Northwest MN Service Cooperative
114 West First Street
Thief River Falls, MN 56701
(218) 681-0896
lstyrwoll@nw-service.k12.mn.us
0935-52 FERGUS FALLS AREA SP. ED. COOP. Erickson, Shannon Fergus Falls Area Special Education Cooperative
518 Friberg Avenue
Fergus Falls, MN 56537
(218) 998-0935
serickson@fergusotters.org
0938-52 MEEKER AND WRIGHT SPECIAL EDUCATION Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
0957-51 OAK LAND VOCATIONAL COOPERATVE Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
0978-52 MINNESOTA VALLEY COOPERATIVE Loe, Cindy Minnesota Valley Cooperative
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
0991-83 REGN 6 AND 8-SW/WC SRV COOPERATIVE Carmody, Cliff SW/WC Service Cooperative
1420 East College Drive
Marshall, MN 56258
(507) 537-2250
cliff.carmody@swsc.org
0997-52 AREA SPECIAL EDUCATION COOPERATIVE Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
0998-52 BEMIDJI REGIONAL INTERDIST. COUNCIL Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
1000-70 PERPICH CENTER FOR ARTS EDUCATION Carlson, Bonnie Ubah Medical Academy
3853 Garfield Ave. So.
Minneapolis, MN 55409
(612) 824-1737
bonniepcarlson@comcast.net
1100-60 MINNESOTA DEPARTMENT OF CORRECTIONS Smith, Carrie Minnesota Department of Corrections
1450 Energy Park Drive, Suite 200
St. Paul, MN 55108
(651) 361-7104
carrie.smith@state.mn.us
2071-01 LAKE CRYSTAL-WELLCOME MEMORIAL Fleishmann, Anna Minnesota Valley Education District
PO Box 356, 801 Davis Street
St. Peter, MN 56082
(507) 934-5420
annaf@mnved.org
2125-01 TRITON SCHOOL DISTRICT Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
2134-01 UNITED SOUTH CENTRAL SCHOOL DIST. Tolzmann, Kris Southern MN Special Services Cooperative
126 Higbie Avenue East, PO Box 68
Minnesota Lake, MN 56088
(507) 462-3137
ktolzmann@usc.k12.mn.us
2135-01 MAPLE RIVER SCHOOL DISTRICT Tolzmann, Kris Southern MN Special Services Cooperative
126 Higbie Avenue East, PO Box 68
Minnesota Lake, MN 56088
(507) 462-3137
ktolzmann@usc.k12.mn.us
2137-01 KINGSLAND PUBLIC SCHOOL DISTRICT Breitsprecher, Michelle Fillmore Central Schools
PO Box 599
Harmony, MN 55939
(507) 886-2636
michelle.breitsprecher@isd2198.k12.mn.us
2142-01 ST. LOUIS COUNTY SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
2143-01 WATERVILLE-ELYSIAN-MORRISTOWN Ladwig, Julie Waseca Public School District
501 East Elm Avenue
Waseca, MN 56093
(507) 835-5046
ladj@waseca.k12.mn.us
2144-01 CHISAGO LAKES SCHOOL DISTRICT Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
2149-01 MINNEWASKA SCHOOL DISTRICT Vaadeland, Bob Runestone Area Education District
1410 South McKay Avenue, Suite 201, PO Box 308
Alexandria, MN 56308
(320) 815-8910
bvaadela@alexandria.k12.mn.us
2154-01 EVELETH-GILBERT SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
2155-01 WADENA-DEER CREEK SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
2159-01 BUFFALO LK-HECTOR-STEWART PUBLIC SC Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
2164-01 DILWORTH-GLYNDON-FELTON Goltz, Colleen Dilworth-Glyndon-Felton ISD 2164
P.O. Box 188 108 N. Main
Dilworth, MN 56529
(218) 287-2148
cgoltz@dgf.k12.mn.us
2165-01 HINCKLEY-FINLAYSON SCHOOL DISTRICT Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
2167-01 LAKEVIEW SCHOOL DISTRICT Loe, Cindy Minnesota River Valley Education District
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
2168-01 NRHEG SCHOOL DISTRICT Ladwig, Julie Waseca Public School District
501 East Elm Avenue
Waseca, MN 56093
(507) 835-5046
ladj@waseca.k12.mn.us
2169-01 MURRAY COUNTY CENTRAL SCHOOL DIST. McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
2170-01 STAPLES-MOTLEY SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
2171-01 KITTSON CENTRAL SCHOOL DISTRICT Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
2172-01 KENYON-WANAMINGO SCHOOL DISTRICT Johnson, Cherie Goodhue County Education District
601 Buchanan Street
Red Wing, MN 55066
(651) 388-4441
cjohnson@gced.k12.mn.us
2174-01 PINE RIVER-BACKUS SCHOOL DISTRICT Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
2176-01 WARREN-ALVARADO-OSLO SCHOOL DIST. Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
2180-01 M.A.C.C.R.A.Y. SCHOOL DISTRICT Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
2184-01 LUVERNE PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
2190-01 YELLOW MEDICINE EAST Loe, Cindy Minnesota Valley Cooperative
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
2198-01 FILLMORE CENTRAL Breitsprecher, Michelle Fillmore Central Schools
PO Box 599
Harmony, MN 55939
(507) 886-2636
michelle.breitsprecher@isd2198.k12.mn.us
2215-01 NORMAN COUNTY EAST SCHOOL DISTRICT Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
2310-01 SIBLEY EAST SCHOOL DISTRICT Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
2311-01 CLEARBROOK-GONVICK SCHOOL DISTRICT Story, Brenda BRIC
P.O. Box 974, 1615 NW Fifth Street
Bemidji, MN 56619
(218) 751-6622
bstory@bric.k12.mn.us
2342-01 WEST CENTRAL AREA Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
2358-01 TRI-COUNTY SCHOOL DISTRICT Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
2364-01 BELGRADE-BROOTEN-ELROSA SCHOOL DIST Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
2365-01 G.F.W. Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
2396-01 A.C.G.C. PUBLIC SCHOOL DISTRICT Palmer, Mary Willmar Office SW/SC
611 SW Fifth Street
Willmar, MN 56201
(320) 231-5184
mary.palmer@swsc.org
2397-01 LE SUEUR-HENDERSON SCHOOL DISTRICT Fleishmann, Anna Minnesota Valley Education District
PO Box 356, 801 Davis Street
St. Peter, MN 56082
(507) 934-5420
annaf@mnved.org
2448-01 MARTIN COUNTY WEST SCHOOL DISTRICT Mittelstadt, Sarah Southern Plains Education Cooperative
201 East 3rd Street
Fairmont, MN 56031
(507) 238-1472
sarah.mittelstadt@southernplainsedcoop.org
2527-01 NORMAN COUNTY WEST SCHOOL DISTRICT Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
2534-01 BIRD ISLAND-OLIVIA-LAKE LILLIAN Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
2536-01 GRANADA HUNTLEY-EAST CHAIN Mittelstadt, Sarah Southern Plains Education Cooperative
201 East 3rd Street
Fairmont, MN 56031
(507) 238-1472
sarah.mittelstadt@southernplainsedcoop.org
2580-01 EAST CENTRAL SCHOOL DISTRICT Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
2609-01 WIN-E-MAC SCHOOL DISTRICT Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
2683-01 GREENBUSH-MIDDLE RIVER SCHOOL DIST. Nielsen, Tammy NW RIC
P.O. Box 9
Newfolden, MN 56738
(218) 874-8215
tnielsen@nwric.com
2687-01 HOWARD LAKE-WAVERLY-WINSTED Bullard, Janell Meeker & Wright Special Education Cooperative
801 8th Avenue, P.O. Box 1010
Howard Lake, MN 55349
(320) 543-4606
jbullard@mawseco.org
2689-01 PIPESTONE AREA SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
2711-01 MESABI EAST SCHOOL DISTRICT Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
2752-01 FAIRMONT AREA SCHOOL DISTRICT Mittelstadt, Sarah Southern Plains Education Cooperative
201 East 3rd Street
Fairmont, MN 56031
(507) 238-1472
sarah.mittelstadt@southernplainsedcoop.org
2753-01 LONG PRAIRIE-GREY EAGLE SCHOOL DIST Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
2754-01 CEDAR MOUNTAIN SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
2759-01 EAGLE VALLEY PUBLIC SCHOOL DISTRICT Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
2769-01 MORRIS AREA PUBLIC SCHOOLS Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
2805-01 ZUMBROTA-MAZEPPA SCHOOL DISTRICT Johnson, Cherie Goodhue County Education District
601 Buchanan Street
Red Wing, MN 55066
(651) 388-4441
cjohnson@gced.k12.mn.us
2835-01 JANESVILLE-WALDORF-PEMBERTON Ladwig, Julie Waseca Public School District
501 East Elm Avenue
Waseca, MN 56093
(507) 835-5046
ladj@waseca.k12.mn.us
2853-01 LAC QUI PARLE VALLEY SCHOOL DIST. Loe, Cindy Minnesota River Valley Education District
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
2854-01 ADA-BORUP PUBLIC SCHOOL DISTRICT Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
2856-01 STEPHEN-ARGYLE CENTRAL SCHOOLS Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
2859-01 GLENCOE-SILVER LAKE SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
2860-01 BLUE EARTH AREA PUBLIC SCHOOL Mittelstadt, Sarah Southern Plains Education Cooperative
201 East 3rd Street
Fairmont, MN 56031
(507) 238-1472
sarah.mittelstadt@southernplainsedcoop.org
2884-01 RED ROCK CENTRAL SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
2886-01 GLENVILLE-EMMONS SCHOOL DISTRICT Armagost, Dan Southern MN Education Consortium
710 Fourth Avenue NE
Grand Meadow, MN 55936
(507) 438-5397
darmagost@smec.k12.mn.us
2888-01 CLINTON-GRACEVILLE-BEARDSLEY Travis, Todd Midwest Special Education Cooperative
203 South Columbia Avenue
Morris, MN 56267
(320) 585-2240
ttravis@morris.k12.mn.us
2889-01 LAKE PARK AUDUBON SCHOOL DISTRICT Altmann Bergseth, Norma Lake Agassiz Special Education Cooperative
P.O. Box 209
Audubon, MN 56511
(218) 439-6876
njab@lpa.k12.mn.us
2890-01 RENVILLE COUNTY WEST SCHOOL DIST. Loe, Cindy Minnesota Valley Cooperative
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
2895-01 JACKSON COUNTY CENTRAL SCHOOL DIST. McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
2897-01 REDWOOD AREA SCHOOL DISTRICT McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
2898-01 WESTBROOK-WALNUT GROVE SCHOOLS Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
2899-01 PLAINVIEW-ELGIN-MILLVILLE Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
2902-01 RTR PUBLIC SCHOOLS Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
2903-01 ORTONVILLE PUBLIC SCHOOLS Ostlie, Teresa Montevideo Office SW/SC
306 North 1st Street
Montevideo, MN 56265
(320) 269-9243
teresa.ostlie@swsc.org
2904-01 TRACY AREA PUBLIC SCHOOL DISTRICT Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
2905-01 TRI-CITY UNITED SCHOOL DISTRICT Spessard, Holle Tri-City United School District
101 Second Street NE, Suite 2
Montgomery, MN 56069
(507) 364-8131
hspessard@tcu2905.us
2906-01 RED LAKE COUNTY CENTRAL PUBLIC SCH Jones, Gary Area Special Education Cooperative
1505 Central Avenue Northwest
East Grand Forks, MN 56721
(218) 773-0315
goj@asec.net
2907-01 ROUND LAKE-BREWSTER PUBLIC SCHOOLS McCarron, Diane Windom Office SW/SC
41385 North Highway 71, PO Box 265
Windom, MN 56101
(507) 831-2936
diane.mccarron@swsc.org
2908-01 BRANDON-EVANSVILLE PUBLIC SCHOOLS Vaadeland, Bob Runestone Area Education District
1410 South McKay Avenue, Suite 201, PO Box 308
Alexandria, MN 56308
(320) 815-8910
bvaadela@alexandria.k12.mn.us
4000-07 CITY ACADEMY Stewart, Mary Ellen City Academy
958 Jessie Street
St. Paul, MN 55130
(651) 298-4624
aceys@cityacademy.org
4001-07 BLUFFVIEW MONTESSORI Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
4003-07 NEW HEIGHTS SCHOOL, INC. Dunaski, Michelle New Heights School
614 West Mulberry Street
Stillwater, MN 55082
(651) 439-1962
mdunaski@stanthony.k12.mn.us
4004-07 CEDAR RIVERSIDE COMMUNITY SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4005-07 METRO DEAF SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4007-07 MINNESOTA NEW COUNTRY SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4008-07 PACT CHARTER SCHOOL Kennedy, Karen Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
kkennedy@isesmn.org
4011-07 ATHLOS LEADERSHIP ACADEMY Schuld, Don Innovative Special Education Services (ISES)
1170 Red Fox Drive
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9880
dschuld@isesmn.org
4015-07 COMMUNITY OF PEACE ACADEMY Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4016-07 WORLD LEARNER CHARTER SCHOOL Henning, June World Learner School Charter School
112050 Hundertmark Road
Chaska, MN 55318
(952) 368-7398
jhenning@wlschaska.org
4017-07 MINNESOTA TRANSITIONS CHARTER SCH Wanat, Erin Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
ewanat@isesmn.org
4018-07 ACHIEVE LANGUAGE ACADEMY Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4020-07 DULUTH PUBLIC SCHOOLS ACADEMY Kennedy, Karen Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
kkennedy@isesmn.org
4025-07 CYBER VILLAGE ACADEMY Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4026-07 E.C.H.O. CHARTER SCHOOL Loe, Cindy Minnesota Valley Cooperative
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
4027-07 HIGHER GROUND ACADEMY Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4029-07 ST. PAUL CITY SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4030-07 ODYSSEY ACADEMY Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4031-07 JENNINGS COMMUNITY LEARNING CENTER Elkerton, Diane Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8846
delkerton@designlearn.net
4032-07 HARVEST PREPARATORY SCHOOL Peterson, Emily Harvest Prep Academy
1300 Olson Memorial Highway
Minneapolis, MN 55411
(612) 369-7756
epeterson@seed-harvest.org
4035-07 LIFE PREP Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4036-07 FACE TO FACE ACADEMY Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4038-07 SOJOURNER TRUTH ACADEMY Kennedy, Karen Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
kkennedy@isesmn.org
4039-07 HIGH SCHOOL FOR RECORDING ARTS Seal, Bruce Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
bseal@designlearn.net
4042-07 TWIN CITIES ACADEMY Vanyo, Toni Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
tvanyo@isesmn.org
4043-07 MATH AND SCIENCE ACADEMY Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4049-07 NORTHWEST PASSAGE HIGH SCHOOL Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4050-07 LAFAYETTE PUBLIC CHARTER SCHOOL Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
4053-07 NORTH LAKES ACADEMY Kennedy, Karen Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
kkennedy@isesmn.org
4054-07 LACRESCENT MONTESSORI ACADEMY Zeyer, Ginny Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8838
zeyer2839@msn.com
4055-07 NERSTRAND CHARTER SCHOOL Carlson, Bonnie Ubah Medical Academy
3853 Garfield Ave. So.
Minneapolis, MN 55409
(612) 824-1737
bonniepcarlson@comcast.net
4056-07 ROCHESTER OFF-CAMPUS CHARTER HIGH Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4057-07 EL COLEGIO CHARTER SCHOOL Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4058-07 SCHOOLCRAFT LEARNING COMMUNITY CHTR Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4059-07 CROSSLAKE COMMUNITY CHARTER SCHOOL Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
4064-07 RIVERWAY LEARNING COMMUNITY CHTR Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4066-07 KATO PUBLIC CHARTER SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4067-07 AURORA CHARTER SCHOOL Tschetter, Jody Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
jtschetter@designlearn.net
4068-07 EXCELL ACADEMY CHARTER Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4070-07 HOPE COMMUNITY ACADEMY Elkerton, Diane Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8846
delkerton@designlearn.net
4073-07 ACADEMIA CESAR CHAVEZ CHARTER SCH. Krause, Gigi Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
gkrause@isesmn.org
4074-07 AFSA HIGH SCHOOL Zeyer, John AFSA High School
1455 Neal Avenue
Delano, MN 55328
(612) 210-6565
jzeyer01@msn.com
4075-07 AVALON SCHOOL Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4077-07 TWIN CITIES INTERNATIONAL ELEM SCH Eckert, Randy null
277 12th Avenue North
Minneapolis, MN 55401
(612) 821-6470
randye@icemail.net
4078-07 MINNESOTA INTERNATIONAL MIDDLE CHTR Carlson, Bonnie Ubah Medical Academy
3853 Garfield Ave. So.
Minneapolis, MN 55409
(612) 824-1737
bonniepcarlson@comcast.net
4079-07 FRIENDSHIP ACDMY OF FINE ARTS CHTR. Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4080-07 PILLAGER AREA CHARTER SCHOOL Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
4081-07 DISCOVERY PUBLIC SCHOOL FARIBAULT Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4082-07 BLUESKY CHARTER SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4083-07 RIDGEWAY COMMUNITY SCHOOL Duchateau, Nick Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-7196
nduchateau@hved.org
4084-07 NORTH SHORE COMMUNITY SCHOOL Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4085-07 HARBOR CITY INTERNATIONAL CHARTER Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4086-07 WOODSON INSTITUTE FOR EXCELLENCE CH Sanborn, Lee-Ann Sanborn Education Associates, Inc.
5500 Dominick Drive
Minnetonka, MN 55343
(612) 840-8636
lasanborn@centurylink.net
4087-07 SAGE ACADEMY CHARTER SCHOOL Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4088-07 URBAN ACADEMY CHARTER SCHOOL Zeyer, Ginny Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8838
zeyer2839@msn.com
4089-07 NEW CITY SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4090-07 PRAIRIE CREEK COMMUNITY SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4091-07 ARCADIA CHARTER SCHOOL Sanborn, Lee-Ann Sanborn Education Associates, Inc.
5500 Dominick Drive
Minnetonka, MN 55343
(612) 840-8636
lasanborn@centurylink.net
4092-07 WATERSHED HIGH SCHOOL Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4093-07 NEW CENTURY ACADEMY Miller, Lesley New Century Academy
1000 Fifth Avenue SE
Hutchinson, MN 55350
(320) 234-3660
lesley.miller@newcenturyacademy.com
4095-07 TRIO WOLF CREEK DISTANCE LEARNING Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
4097-07 PARTNERSHIP ACADEMY, INC. Elkerton, Diane Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8846
delkerton@designlearn.net
4098-07 NOVA CLASSICAL ACADEMY Wanat, Erin Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
ewanat@isesmn.org
4100-07 GREAT EXPECTATIONS Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4102-07 MINNESOTA INTERNSHIP CENTER Elkerton, Diane Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8846
delkerton@designlearn.net
4103-07 HMONG COLLEGE PREP ACADEMY Krause, Gigi Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
gkrause@isesmn.org
4104-07 PALADIN CAREER AND TECH HIGH SCHOOL Tschetter, Jody Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
jtschetter@designlearn.net
4105-07 GREAT RIVER SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4106-07 TREKNORTH HIGH SCHOOL Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4107-07 VOYAGEURS EXPEDITIONARY Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4110-07 MAIN STREET SCHOOL PERFORMING ARTS Wanat, Erin Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
ewanat@isesmn.org
4111-07 AUGSBURG FAIRVIEW ACADEMY Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4112-07 ST PAUL CONSERVATORY PERFORMING ART Lonergan, Monica St. Paul Conservatory for Performing Arts
16 West Fifth Street
St. Paul, MN 55102
(651) 290-2225
lonerganm@spcpa.org
4113-07 FRASER ACADEMY Krause, Gigi Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
gkrause@isesmn.org
4115-07 MINNEAPOLIS ACADEMY CHARTER SCHOOL Seal, Bruce Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
bseal@designlearn.net
4116-07 LAKES INTERNATIONAL LANGUAGE ACADEM Wall, Deb null
246 11th Ave. SE
Forest Lake, MN 55025
(651) 464-0771
dwall@lakesinternational.org
4118-07 KALEIDOSCOPE CHARTER SCHOOL Krause, Gigi Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
gkrause@isesmn.org
4119-07 ACADEMIC ARTS HIGH SCHOOL Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4120-07 ST. CROIX PREPARATORY ACADEMY Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4121-07 UBAH MEDICAL ACADEMY CHARTER SCHOOL Carlson, Bonnie Ubah Medical Academy
3853 Garfield Ave. So.
Minneapolis, MN 55409
(612) 824-1737
bonniepcarlson@comcast.net
4122-07 EAGLE RIDGE ACADEMY CHARTER SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4123-07 DAKOTA AREA COMMUNITY CHARTER SCH Bolin, Simoine Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Boulevard
Winona, MN 55987
(507) 474-6884
sbolin@hved.org
4124-07 BEACON ACADEMY Wanat, Erin Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
ewanat@isesmn.org
4126-07 PRAIRIE SEEDS ACADEMY Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4127-07 TEAM ACADEMY Ladwig, Julie Waseca Public School District
501 East Elm Avenue
Waseca, MN 56093
(507) 835-5046
ladj@waseca.k12.mn.us
4131-07 METRO SCHOOLS CHARTER Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4132-07 TWIN CITIES ACADEMY HIGH SCHOOL Vanyo, Toni Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
tvanyo@isesmn.org
4135-07 ROCHESTER MATH AND SCIENCE ACADEMY Zeyer, Ginny Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8838
zeyer2839@msn.com
4137-07 SWAN RIVER MONTESSORI CHARTER SCH Krause, Gigi Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
gkrause@isesmn.org
4138-07 MILROY AREA CHARTER SCHOOL Stahl, Tammy Pipestone Area Cooperative - SW/SC
1314 North Hiawatha, Box 250
Pipestone, MN 56164
(507) 825-5858
tammy.stahl@swsc.org
4139-07 LOVEWORKS ACADEMY FOR ARTS Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4140-07 YINGHUA ACADEMY Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4141-07 PAIDEIA ACADEMY CHARTER SCHOOL Seal, Bruce Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
bseal@designlearn.net
4142-07 STRIDE ACADEMY CHARTER SCHOOL Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
4143-07 NEW MILLENNIUM ACADEMY CHARTER SCH Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4144-07 GREEN ISLE COMMUNITY SCHOOL Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
4145-07 BIRCH GROVE COMMUNITY SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4146-07 NORTHERN LIGHTS COMMUNITY SCHOOL Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4150-07 MINNESOTA ONLINE HIGH SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4151-07 EDVISIONS OFF CAMPUS SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4152-07 TWIN CITIES GERMAN IMMERSION CHTR Horton, Jeff Twin Cities German Immersion School
1031 Como Avenue
St. Paul, MN 55103
(651) 492-7106
jhorton@germanschool-mn.org
4153-07 DUGSI ACADEMY Tschetter, Jody Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
jtschetter@designlearn.net
4155-07 NAYTAHWAUSH COMMUNITY SCHOOL Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4159-07 SEVEN HILLS PREPARATORY ACADEMY Schuld, Don Innovative Special Education Services (ISES)
1170 Red Fox Drive
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9880
dschuld@isesmn.org
4160-07 SPECTRUM HIGH SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4161-07 NEW DISCOVERIES MONTESSORI ACADEMY Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4162-07 SOUTHSIDE FAMILY CHARTER SCHOOL Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4163-07 LEARNING FOR LEADERSHIP CHARTER Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4164-07 LAURA JEFFREY ACADEMY CHARTER Park, JoEllen Laura Jeffrey Academy
1550 Summit Avenue
St. Paul, MN 55105
(651) 414-6000
jop@laurajeffreyacademy.org
4166-07 EAST RANGE ACADEMY OF TECH-SCIENCE Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4167-07 INTERNATIONAL SPANISH LANGUAGE ACAD Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4168-07 GLACIAL HILLS ELEMENTARY Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4169-07 STONEBRIDGE WORLD SCHOOL Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4170-07 HIAWATHA ACADEMIES Vanyo, Toni Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
tvanyo@isesmn.org
4171-07 NOBLE ACADEMY Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4172-07 CLARKFIELD CHARTER SCHOOL Loe, Cindy Minnesota Valley Cooperative
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
4177-07 MINISINAAKWAANG LEADERSHIP ACADEMY Sanborn, Lee-Ann Sanborn Education Associates, Inc.
5500 Dominick Drive
Minnetonka, MN 55343
(612) 840-8636
lasanborn@centurylink.net
4178-07 LINCOLN INTERNATIONAL SCHOOL Zeyer, Ginny Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8838
zeyer2839@msn.com
4181-07 COMMUNITY SCHOOL OF EXCELLENCE Abate-Wright, Carina Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cabatewright@isesmn.org
4183-07 LIONSGATE ACADEMY Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4184-07 ASPEN ACADEMY Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4185-07 DAVINCI ACADEMY Carritt, Caroline DaVinci Academy
13001 Central Avenue NE
Blaine, MN 55434
(763) 754-6577
ccarritt@davincicharterschool.org
4186-07 GLOBAL ACADEMY Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4187-07 NATURAL SCIENCE ACADEMY Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4188-07 COLOGNE ACADEMY Sanborn, Lee-Ann Sanborn Education Associates, Inc.
5500 Dominick Drive
Minnetonka, MN 55343
(612) 840-8636
lasanborn@centurylink.net
4189-07 BRIGHT WATER ELEMENTARY Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4190-07 RIVERS EDGE ACADEMY Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4191-07 KIPP MINNESOTA CHARTER SCHOOL Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4192-07 BEST ACADEMY Peterson, Emily Harvest Prep Academy
1300 Olson Memorial Highway
Minneapolis, MN 55411
(612) 369-7756
epeterson@seed-harvest.org
4193-07 COLLEGE PREPARATORY ELEMENTARY Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4194-07 CANNON RIVER STEM SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4195-07 OSHKI OGIMAAG CHARTER SCHOOL Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4198-07 DISCOVERY WOODS MONTESSORI SCHOOL Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
4199-07 PARNASSUS PREPARATORY CHARTER SCH Vanyo, Toni Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
tvanyo@isesmn.org
4200-07 STEP ACADEMY CHARTER SCHOOL Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4201-07 CORNERSTONE MONTESSORI ELEMENTARY Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4203-07 MINNEAPOLIS COLLEGE PREPARATORY Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4204-07 ROCHESTER STEM ACADEMY Zeyer, Ginny Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8838
zeyer2839@msn.com
4205-07 HENNEPIN ELEMENTARY SCHOOL Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4207-07 VERMILION COUNTRY SCHOOL Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4208-07 NASHA SHKOLA CHARTER SCHOOL Elkerton, Diane Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 255-8846
delkerton@designlearn.net
4209-07 MASTERY SCHOOL Peterson, Emily Harvest Prep Academy
1300 Olson Memorial Highway
Minneapolis, MN 55411
(612) 369-7756
epeterson@seed-harvest.org
4210-07 UPPER MISSISSIPPI ACADEMY Elverum, Amy Upper Mississippi Academy
2 Federal Drive
Fort Snelling, MN 55111
(612) 843-3245
amy.elverum@umissacademy.org
4212-07 WEST SIDE SUMMIT CHARTER SCHOOL Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4213-07 PRODEO ACADEMY Ward, Billie Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bward@isesmn.org
4214-07 WEST CONCORD PUBLIC CHARTER SCHOOL Thomforde, Brittany Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
bthomforde@isesmn.org
4215-07 SEJONG ACADEMY OF MINNESOTA Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4217-07 TECHNICAL ACADEMIES OF MINNESOTA Pulver, Tamera null
105 Meadow Lane North
Golden Valley, MN 55422
(763) 377-1797
tapulver@comcast.net
4218-07 VENTURE ACADEMY Knicker, Carol Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
cknicker@isesmn.org
4219-07 NORTHEAST COLLEGE PREP Wahl, Cori EdVisions Cooperative
1469 Bridgeview Avenue
Eagan, MN 55121
(651) 399-7417
cwahl@edvisionscooperative.org
4223-07 SAINT CLOUD MATH AND SCIENCE ACADEM Carlson-Doom, Deb Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
dcarlsondoom@isesmn.org
4224-07 STAR OF THE NORTH ACADEMY CHARTER S Wanat, Erin Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
ewanat@isesmn.org
4225-07 UNIVERSAL ACADEMY CHARTER SCHOOL Fielder, Jennifer Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
jfielder@designlearn.net
4226-07 BDOTE LEARNING CENTER Kennedy, Karen Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
kkennedy@isesmn.org
4227-07 ART AND SCIENCE ACADEMY Kennedy, Karen Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
kkennedy@isesmn.org
4228-07 WOODBURY LEADERSHIP ACADEMY Carlson, Bonnie Ubah Medical Academy
3853 Garfield Ave. So.
Minneapolis, MN 55409
(612) 824-1737
bonniepcarlson@comcast.net
4231-07 MINNESOTA MATH AND SCIENCE ACADEMY Tschetter, Jody Designs for Learning
2233 University Avenue West, Suite 450
St. Paul, MN 55114
(651) 645-0200
jtschetter@designlearn.net
6004-61 FRESHWATER ED. DIST. Murdock, Lori Freshwater Education District
910 Ash Ave, NE
Wadena, MN 56482
(218) 631-2281
lmurdock@fed.k12.mn.us
6009-61 ST. CROIX RIVER EDUCATION DISTRICT Nord, Jamie St. Croix River Education District
P.O Box 637
Rush City, MN 55069
(651) 303-6352
jnord@scred.k12.mn.us
6012-61 ZUMBRO EDUCATION DISTRICT Anhalt, Carol Zumbro Education District
801 Frontage Road Northwest
Byron, MN 55920
(507) 775-2037
canhalt@zumbroed.org
6013-61 HIAWATHA VALLEY ED. DISTRICT Haupt, Glenn Hiawatha Valley Education District
1410 Bundy Blvd
Winona, MN 55987
(507) 474-6881
glenn.haupt@hved.org
6014-61 RUNESTONE AREA ED. DISTRICT Vaadeland, Bob Runestone Area Education District
1410 South McKay Avenue, Suite 201, PO Box 308
Alexandria, MN 56308
(320) 815-8910
bvaadela@alexandria.k12.mn.us
6018-61 MN RIVER VALLEY EDUCATION DISTRICT Loe, Cindy Minnesota River Valley Education District
450 Ninth Avenue
Granite Falls, MN 56241
(320) 564-4081
cloe@isd2190.org
6026-61 WEST CENTRAL EDUCATION DISTRICT Fevig, Laurie West Central Education District
903 State Road
Sauk Centre, MN 56378
(320) 352-2284
lfevig@wced6026.com
6027-61 MN VALLEY EDUCATION DISTRICT Fleishmann, Anna Minnesota Valley Education District
PO Box 356, 801 Davis Street
St. Peter, MN 56082
(507) 934-5420
annaf@mnved.org
6049-61 RIVER BEND EDUCATION DISTRICT Toninato, Erin River Bend Education District
1315 South Broadway Street
New Ulm, MN 56073
(507) 359-8700
etoninato@riverbend.k12.mn.us
6050-52 PAUL BUNYAN EDUCATION COOPERATIVE Hahn, Heidi Washington Educational Services Building
804 Oak Street
Brainerd, MN 56401
(218) 454-5504
heidi.hahn@isd181.org
6051-61 GOODHUE COUNTY EDUCATION DISTRICT Johnson, Cherie Goodhue County Education District
601 Buchanan Street
Red Wing, MN 55066
(651) 388-4441
cjohnson@gced.k12.mn.us
6067-62 EAST METRO INTEGRATION DISTRICT Carlson, Bonnie Ubah Medical Academy
3853 Garfield Ave. So.
Minneapolis, MN 55409
(612) 824-1737
bonniepcarlson@comcast.net
6069-62 WEST METRO EDUCATION PROGRAM Kelly, Mary Innovative Special Education Services
1170 Red Fox Road
Arden Hills, MN 55112
(800) 281-9980
mary_kelly@wmep.k12.mn.us
6072-62 VALLEY CROSSING COMMUNITY SCHOOL Naidicz, Dan NE Metro Intermediate School District 916
2540 East County Road F
White Bear Lake, MN 55110
(651) 415-5658
daniel.naidicz@nemetro.k12.mn.us
6076-50 NORTHLAND LEARNING CENTER Engebritson, Reggie Northland Special Education Cooperative
1201 13th Avenue South
Virginia, MN 55792
(218) 741-5284
rengebritson@northlandsped.org
6079-52 RUM RIVER SPECIAL EDUCATION COOP Bangma, Pauline Rum River Special Education Cooperative
140 Buchanan Street North, Suite 150
Cambridge, MN 55008
(763) 552-7701
pauline_bangma@cambridge.k12.mn.us
6083-52 SOUTHERN MN EDUCATION CONSORTIUM Armagost, Dan Southern MN Education Consortium
710 Fourth Avenue NE
Grand Meadow, MN 55936
(507) 438-5397
darmagost@smec.k12.mn.us
6088-50 SOUTHWEST METRO EDUCATIONAL COOP Bahnson, Barbara Southwest Metro Educational Cooperative
792 Canterbury Road, Suite 211
Shakopee, MN 55379
(952) 492-8473
bbahnson@swmetro.k12.mn.us
6383-61 BENTON-STEARNS ED. DISTRICT Borgeson, Duane Benton-Stearns Education District
P.O. Box 299, 517 Second Street South
Sartell, MN 56377
(320) 252-8427
dborgeson@bentonstearns.k12.mn.us
6979-61 MID STATE EDUCATION DISTRICT Busacker, Suzanne Mid State Education District
14713 Clover Glen Lane
Little Falls, MN 56345
(320) 631-2515
sbusacker@midstate.k12.mn.us
 
 
 
  • Copyright 2014
  • Minnesota Department of Education